نمایندگی خاویار تهران
خانه / ماهی خاویار / پرورش انواع ماهی خاویار در جنوب
پرورش انواع ماهی خاویار در جنوب

پرورش انواع ماهی خاویار در جنوب

ماهی خاویار، جز یمی از مهم ترین چرخه های اقتصادی کشورمان هست که بعد دریای خزر، دریای جنوب به پرورش انواع ماهی خاویار در جنوب می پردازد. جوب به آهستگی به قطب پرورش انوع ماهی تبدیل می شود.

چرخه اقتصادی وابسته به خاویار

خاویار در جهان یک غذای کم یاب است، زیرا تعداد گونه های ماهی خاویار تنها ۲۷ عدد هستند. خوشبختانه ۵ گونه از این ماهی ها در دریای خزر زیستگاه دارند که برای کشور ما امتیاز بزرگی است. اگر به پرورش انواع خاویار، نپردازیم این گونه دچار انقراض می شود. پس علاوه بر دریای خزر بسیاری از این گونه ها را باید در شهر های جنوبی کشور نیز پرورش داد.

صادرات خاویار

ایران یکی از کشور های موفق در صادرات خاویار است. بسیار از کشور ها به گونه های مورد نظر ماهی خاویار دسترسی ندارند و همین نداشتن دسترسی باعث می شود به کشور های دیگه نیازمند باشند. این دسته از ماهی های خاویاری در جنوب کشور نیز علاوه بر شمال کشور، پرورش داده شده و برای تامین نیاز کشور های دیگر و خود کشور بسیار حائز اهمیت بوده. ایران یکی از معدود کشورهایی است که تعداد گونه های بسیار بیشتری را در خود پرورش داده. این گونه ها عبارتند از :

• فیل ماهی ( رتبه ی اول گران ترین ماهی را از آن خود کرده )
• قره برون
• تاس ماهی روس
• شیپ
• اوزون برون

پرورش انواع ماهی خاویار در جنوب

پرورش انواع ماهی خاویار در جنوب

خاویار، خواص فراوانی دارد، اما اگر ماهی خاویاری وجود نداشته باشد به طبع خاویاری هم در دسترس نخواهد بود. نکته اصلی این است که این گونه ها در حال انقراض هستند پس باید در پرورش آن ها نهایت تلاش خود را بکنیم. پرورش این گونه از ماهی ها در اول، از دریای خزر شروع شد و تا به الان ادامه دارد، اما به دلیل توجه بالا به این ماهی پرورش آن در جنوب را نیز شروع کردند.

قیمت انواع ماهی خاویار

قیمت خاویار، معمولا قیمت بالایی است، زیرا این ماده ی غذایی پر خاصیت کمیاب است. اما می تواند خاویار ماهی مانند اوزون برون را با قیمت مناسب تر تهیه کنید زیرا دانه های ریز تری دارد.

خاویار استحصالی از ماهیان استروژن دریای خزر

  • بلوگای خزر
  • سوروگای خزر
  • آسترای خزر
  • بری خزر
  • و…..

پرورش انواع ماهی خاویار در جنوب

مشاوره و فروش رایبد خاویار :
آقای جباری
شماره تماس: 09120824255
شماره تماس: 09113846944
شماره تلفن ثابت: 02128426944
پست الکترونیکی: info@raibodcaviar.ir
سامانه پیامکی: 30004505004335

اگر می‌خواهید از آخرین و محبوب‌ترین مقالات ما ، قیمت انواع خاویار، ماهی خاویار و بچه ماهی خاویاری در ایمیل خود مطلع شوید، همین الان ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید:

مطلب پیشنهادی

انواع ماهی خاویار دریای خزر

خریدار انواع ماهی خاویار دریای خزر

انواع ماهی خاویار دریای خزر به دلیل وضعیت سلامتی و تولید خوب برای بسیاری از …

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

قیمت خاویار ایران - رایبد خاویار