خاویار بلوگا
خانه / فیل ماهی خاویاری / پرورش فیل ماهی در آب شیرین
پرورش فیل ماهی
پرورش فیل ماهی در آب شیرین

پرورش فیل ماهی در آب شیرین

پرورش فیل ماهی در آب شیرین هم ممکن است. فیل ماهی به طور طبیعی در دریای خزر زندگی می کند و برای تخم ریزی همچون ماهی قزل آلا به رودخانه می رود. از همین رو با انجام تحقیقات و تست روش های مختلف، موفق به پرورش فیل ماهی خاویاری (بلوگا) در آب شیرین شده اند. هم اکنون مراکز متعددی در داخل کشور مشغول به تولید و پرورش فیل ماهی شده اند و با تمرکز و دقت به قیمت بالای خاویار در سطح جهان، این شغل سودآوری بالایی دارد.

استخر پرورش ماهی خاویار
پرورش فیل ماهی خاویاری در استخر

فیل ماهی خاویاری

فیل ماهی یل بلوگا یکی از بهترین ماهی هایی است که در آب های داخل کشور در حال زیست می باشد. تولید فیل ماهی در ایران و همچنین گیلان از درصد بالایی برخوردار است. فیل ماهی از همه لحاظ در رتبه اول ماهیان خاویاری قرار گرفته است و دارای معروفیت و شهرت بسیار زیادی در بین بیشتر مردم می باشد. تخم موجود در فیل ماهی از لحاظ طعم و خواص درمانی یکی از تخم های معروف در ایران و جهان است که به خاویار یا همان الماس سیاه ایرانی معروف شده است. رشد ماهی فیل ماهی نسبت به بقیه ماهیان خاویاری چندبرابر است و این امر باعث شده تا فیل ماهی خاویاری دریای خزر از لحاط جثه و اندازه خیلی بزرگتر از ماهیان دیگر باشد. فیل ماهی خاویاری یکی از ماهی هایی است که در هر دو یا سه سال یک بار شروع به تخم ریزی می کند.

پرورش فیل ماهی در آب شیرین

انواع خاویار فیل ماهی

  • بلوگا
  • درجه یک
  • درجه دو

انواع خاویار فیل ماهی

پرورش فیل ماهی در آب شیرین

فیل ماهی یکی از ماهی های خاویاری است که هم در آب های شیرین و هم آب شور پرورش می یابد. گونه آبزیان موجود در آب های دریای خزر از نسل های خیلی خیلی قدمی هستند که پرورش یافته و به نسل های امروزی رسیده اند ولی امروزه به دلایل مختلف زیادی ای گونه های قدیمی در حال از بین رفتن هستند و شیلات و دیگر افراد به دلیل از بین نرفتن گونه های قدیمی ماهیان خاویاری از جمله خاویار به پرورش این ماهی ها در آب های شیرین  روی آورنده اند تا تا حداقل بتوانند از از بین نرفتن آن جلوگیری نمایند.پرورش فیل ماهی خاویاری در استان های گیلان و مازندران در آب های شیرین روز به روز در حال افزایش می باشند.

انواع ماهی های خاویاری

ماهی خاویاری نامی است که به اکثر ماهی هایی که در شکم خود تخم یا خاویار دارند گذاشته شده که این ماهی ها دارای انواع مختلف مانند:

  • فیل ماهی
  • تاس ماهی
  • قره برون
  • شیب
  • اوزون برون می باشد.

مطلب پیشنهادی

خرید خاویار بلوگا ایرانی

خرید خاویار بلوگا ایرانی

خرید خاویار بلوگا ایرانی از مجموعه های معتبر در حال انجام می باشد. برای خرید …

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

قیمت خاویار ایران - رایبد خاویار