خاویار بلوگا
خانه / فیل ماهی خاویاری / پرورش فیل ماهی خاویاری در ایران
پرورش فیل ماهی خاویاری در ایران

پرورش فیل ماهی خاویاری در ایران

پرورش فیل ماهی خاویاری توسط بخش خصوصی و با نظارت اداره شیلات در ایران انجام می گرد. نظارت بسیار زیادی بر پرورش فیل ماهی توسط دولت انجام میگیرد. حتی خرید و فروش فیل ماهی زنده، گوشت و خاویار تحت مجوز باید انجام پذیرد. فیل ماهی یکی از بزرگترین ماهی های خاویاری موجود می باشد. فیل ماهی در دریای خزر و همچنین بخشی از آن در سفید رود زندگی می کند. به دلیل صید بی رویه فیل ماهی این ماهی در حال منقرض شدن است و این امر باعث شده تا در استان های گیلان، مازندران و گلستان پرورش یابد و به دریای خزر ریخته شود.

پرورش فیل ماهی خاویاری

انواع گونه های ماهی های خاویاری دریای خزر

دریای خزر که در کشور ایران قرار دارد دارای ۵ گونه از ماهیان خاویاری است که در سراسر ایران و جهان معروف می باشد که آن پنج مورد شامل:

  • فیل ماهی
  • قره برون
  • چالباش
  • اوزون برون
  • شیب
  • سیبری

انواع گونه های ماهی های خاویاری دریای خزر

فیل ماهی دریای خزر

ماهی های خاویاری دارای اسمی معروف به نام استروژن می باشند که دارای انواع مختلف زیادی می باشند که در دریاهای معروف ایران و جهان در حال زیستن می باشند. که در این دریا زندگی می کنند که فیل ماهی یکی از معروف ترین این پنج نوع است که در این دریا زندگی می کند و نام دیگری که فیل ماهی به آن معروف است بلوگا می باشد. فیل ماهی این نوع از ماهی خاویاری یکی از گونه هایی است که از لحاظ اندازه از همه ی آنها بزرگتر می باشد و همچنین دارای خاویاری با طعم بسیار مطلوبی است و این انر باعث شده تا جزء گرانترین ماهی در بین ماهی های خاویاری باشد.

فیل ماهی دریای خزر

پرورش ماهی های خاویاری

دلیل پرورش ماهی های خاویاری و این که همه مردم این ماهی ها را می شناسند وجود خاویار در این ماهی ها است و به همین دلیل است که طرفدارهای زیادی داشته است. خاویار ماهی های خاویاری از جمله فیل ماهی به دلیل خواص زیادی که دارد به الماس سیاه مشهور شده است. تخم یا همان خاویار فیل ماهی یکی از گرانترین غذاها در ایران و جهان می باشد. زیادی نیز داراامروزه ماهیان خاویاری به دلایلی گوناگونی از جمله صید زیاد و دیگر عوامل در ایران و جهان در حال از بین رفتن هستند و این امر باعث شده تا مردم به آبزی پروری یعنی پرورش ماهی در استخرها روی آورند تا از ادامه این امر جلوگیری نمایند و این کار علاوه بر این که به ادامه حیات ماهیان خاویاری از جمته فیل ماهی کمک می کند امری سودآور برای مردم نیز می باشد.

پرورش فیل ماهی خاویاری در ایران

پرورش فیل ماهی خاویاری در ایران

ایران یکی از بزرگترین پرورش دهندگان ماهیان خاویاری به خصوص فیل ماهی می باشد. بیشتر ماهیان خاویاری در ایران پرورش می یابند. استان های گیلان و مازندران یکی از استان هایی هستند که ماهی های خاویاری را پرورش می دهند و وارد رود سفید رود می کنند تا نسل این ماهی از بین نرود و در ایران رشد و تکثیر یابد.خاویار فیل ماهی یکی از معروف ترین و با مزه ترین خاویار هایی است که از فیل ماهی استحصال می شود و این امر باعث شده است تافیل ماهی به روش های مختلفی    مورد پرورش قرار گیرد تا از خاویارش بیشترین استفاده شود.

پرورش فیل ماهی خاویاری در ایران

سرمایه گذاری بلند مدت برای پرورش فیل ماهی خاویاری

پرورش و تولید این ماهی کاری بسیار دشوار و زمانبر است، چون برای به دست آوردن خاویار این ماهی حداقل ۱۰ تا ۱۲ سال باید صبر نمود و منتظر نتیجه ماند. ولی پس از حاصل شدن نتیجه، سود بسیار خوبی از فروش خاویار و گوشت خاویار فیل ماهی به دست خواهد آمد.

سرمایه گذاری بلند مدت برای پرورش فیل ماهی خاویاری

انواع خاویار فیل ماهی خاویاری:

  • خاویار بلوگا امپریال یا بلوگا رویال
  • خاویار بلوگا درجه یک یا رقم یک
  • خاویار بلوگا درجه دو یا رقم دو

انواع خاویار فیل ماهی

تماس با رایبد خاویار

مشاوره و فروش رایبد خاویار :
مدیر فروش رایبد خاویار آقای جبّاری
شماره رایبد خاویار شماره تماس: 09120824255
شماره تماس: 09113846944
تماس رایبد خاویار شماره تلفن ثابت: 02128426944
ایمیل رایبد خاویار پست الکترونیکی: info@raibodcaviar.ir
پیامک رایبد خاویار سامانه پیامکی: 30004505004335

مطلب پیشنهادی

خرید خاویار بلوگا ایرانی

خرید خاویار بلوگا ایرانی

خرید خاویار بلوگا ایرانی از مجموعه های معتبر در حال انجام می باشد. برای خرید …

5 دیدگاه

پاسخی بگذارید

قیمت خاویار ایران - رایبد خاویار