خاویار بلوگا
خانه / خاویار بلوگا / خواص و فواید خاویار درجه یک بلوگا
خواص و فواید خاویار درجه یک بلوگا
خواص و فواید خاویار درجه یک بلوگا

خواص و فواید خاویار درجه یک بلوگا

خواص و فواید خاویار درجه یک بلوگا چیست؟ خاویار درجه یک ایرانی کدام خاویار می باشد؟ خاویار بلوگا از کدام ماهی خاویاری تولید می شود و حاصل کدام کشور می باشد؟ خاویار از دسته بهترین مواد غذایی است که در دل ماهی خاویاری پنهان شده است و البته این محصول از گرانترین مواد غذایی و دریایی به شمار می رود. خاویار از طعم و بوی بسیار خوبی برخوردار بوده و دارای پروتئین زیادی می باشد و همچنین از اسید آمینه های آرژنین و هیستامین تشکیل شده است. خاویار از نظر چربی به دو دسته تقسیم بندی می شود که دارای ۲۵ درصد چربی کلسترول و ۷۵ درصد لستین بوده است.

انواع ماهیان خاویاری

خاویار همان تخم ماهیانی خاویاری به شمار می رود و همچنین گفته شده است که این محصول دارای قیمت بالایی است. از انواع ماهی های خاویاری که در تولید خاویار فعالیت دارند می توان به فیل ماهی، ماهی شیب، تاس ماهی ایرانی و روسی، ماهی اوزون برون اشاره کرد. خاویار در انواع مختلفی وجود دارد که می توان به خاویار بلوگا، سوروگا و آسترا اشاره کرد که از مرغوب ترین خاویار جهان می توان خاویار بلوگا نام برد. در ادامه در مورد خاویار بلوگا و فیل ماهی بیش تر صحبت شده است.

معرفی ماهی خاویاری تولیدکننده خاویار بلوگا

ماهی های خاویاری در جهان به ۲۸ گونه تقسیم بندی می شوند که البته حدود ۵ گونه از این ماهی ها در کشور ایران و در دریای خزر یافت می شوند. البته گفته شده است که از این ۵ گونه یکی از آن مرغوب تر و برتر بوده است که می توان به فیل ماهی اشاره کرد. فیل ماهی که با نام ماهی بلوگا نیز معرفی شده است از بزرگترین ماهی خاویار محسوب می شود که البته خاویاری که از این ماهی تولید می گردد از برترین و مرغوب ترین خاویار ایرانی بوده و همچنین دارای قیمت بسیار بالایی بوده است. فیل ماهی دارای وزن ۱۴۰۰ کیلوگرم و عمر ۱۰۰ ساله بوده است و همچنین این ماهی در کشور ایران نیز به طور قابل توجهی صید شده ولی وزن آن به ۱۲۵۰ کیلوگرم رسیده است.

برترین خاویار درجه یک

خاویار بلوگا یکی از محصولات درجه یک دریای خزر می باشد که دارای دانه های درشت و درخشانی بوده است و البته رنگ این خاویار، خاکستری بوده است. خاویار بلوگا، گرانترین خاویار جهان می باشد که به آن خاویار الماس ایرانی نیز گفته می شود و بیش ترین بخش این محصول به کشور های دیگر صادر می گردد.

خواص عمده خاویار بلوگا چیست

  • سرشار از انواع مواد مغذی چون ایزولوسین، هیستامین، اسید آمینه
  • درمان بیماری های قلبی و عروقی به دلیل داشتن امگا۳
  • درمان و بهبود بیماری افسردگی به دلیل داشتن اسید های چرب غیر اشباع
  • سلامت و تقویت سلول های عصبی مغز و همچنین بهبود عملکرد مغز
  • سرشار بودن از آهن و درمان بیماری های کم خونی
  • داشتن آنتی اکسیدان زیاد و جلوگیری از بروز سرطان در افراد
  • درمان بیماری های گوارشی و همچنین پیشگیری از آن ها

منبع: ماهی و میگو ایران

تماس با رایبد خاویار

مشاوره و فروش رایبد خاویار :
مدیر فروش رایبد خاویار آقای جبّاری
شماره رایبد خاویار شماره تماس: 09120824255
شماره تماس: 09113846944
تماس رایبد خاویار شماره تلفن ثابت: 02128426944
ایمیل رایبد خاویار پست الکترونیکی: info@raibodcaviar.ir
پیامک رایبد خاویار سامانه پیامکی: 30004505004335

مطلب پیشنهادی

قیمت کنسرو خاویار

قیمت کنسرو خاویار در تهران

قیمت کنسرو خاویار به صورت کنسرو شده و با بسته بندی شیلات در تهران حدود …

پاسخی بگذارید

قیمت خاویار ایران - رایبد خاویار