رایبد خاویار
خانه / فیل ماهی مولد / بازار تولید فیل ماهی باکیفیت
قیمت انواع فیل ماهی باکیفیت
قیمت انواع فیل ماهی باکیفیت

بازار تولید فیل ماهی باکیفیت

تولید فیل ماهی دریای خزر در ایران گسترش پیدا کرده است. بهترین و بزرگترین تاس ماهی ایرانی که دارای گوشت باکیفیت و خوش طعم بوده و در اکثر مناطق ایران تولید می شود و بیش ترین فروش را در بازار دارد، فیل ماهی یا بلوگا خوانده می شود. در ادامه در مورد تولید مثل فیل ماهی بیشتر صحبت میکنیم. فیل ماهی یکی از بزرگترین تاس ماهی های ایرانی است که در دریای خزر یافت می شود و البته بیش ترین میزان رشد را در دریای سیاه به خود اختصاص داده است. این ماهی بسیار خوش طعم بوده و به دلیل جثه بزرگی که دارد، به صورت فیله شده در بازار خرید و فروش می شود. تولید فیل ماهی در دریای خزر بوده و اگر قصد خرید اینترنتی فیل ماهی دارید، می توانید از این سایت اقدام کنید. جهت خرید فیل ماهی با مشاورین واحد فروش در تماس باشید.

ماهیان خاویاری پرورشی دریای خزر

  • فیل ماهی
  • اوزون برون
  • قره برون

تولید مثل فیل ماهی

سن بلوغ در تولید مثل فیل ماهی ماده، ۱۰ تا ۱۶ سالگی (گاه تا ۲۰) و در فیل ماهی نر ۱۹ تا ۲۲ سالگی (برخی گزارشها ۱۰ تا ۱۶ سالگی) هست. درازای آنها در این زمان نزدیک دو متر است. برای تولید مثل کوچ بهاره یا پاییزه به رودخانه‌ها دارند. سرپرست در بازه بهار بیشتر کوچ چهره می‌گیرد. زمان تولید مثل به خیزآب رودخانه بستگی فراوانی دارد. بستر رودخانه جای تخمریزی، سنگلاخی و قلوه سنگی به همراه ماسه هست و شتاب آب ۱٫۵ تا ۲ متر در ثانیه و با گودی ۴ تا ۱۵ متر باید باشد. هماوری مطلق ۲۲۴۳۰۰ تا ۲۸۵۳۴۰۰ (میانگین ۸۵۵۰۰۰ عدد) هست. میزان تخم فرآوری‌ای ماده‌ها بسته به عوامل گوناگون، میان ۳۶۰۰۰۰ تا ۷۷۰۰۰۰۰ عدد تخم می‌گذارند. بازه تخم ریزی در بهار و پاییز است. ازاین روی برای تولید مثل به مناطقی با درجه آب با دمای ۹ تا ۱۷ درجه کوچ می‌کنند.

تولید مثل فیل ماهی
تولید مثل فیل ماهی

گسترش لارو و تخم برای تولید فیل ماهی

گسترش لارو و تخم فیل ماهی در دمای ۸ تا ۱۱ درجه سانتیگراد، ۲۰۰ تا ۲۴۰ ساعت و در دمای ۱۵ تا ۱۶ درجه سانتیگراد، ۱۳۰ تا ۱۴۰ ساعت به طول می رسد. لارو نوین از تخم بیرون آمده، ۱۱ تا ۱۲ میلیمتر درازای دارد که بزرگتر از لارو سایر تاس ماهیان است. چرخه لاروی تا هنگامی که به تغذیه فعال برسند و درازای آنها ۲۵ میلیمتر بشود درازای می‌کشد.اندازه بچه ماهیان زیر یکساله در اورال به ۱۵ سانتیمتر می‌رسد. دمای ۱۵ تا ۲۶ درجه سانتیگراد، بهترین دما برای رشد لارو و بچه فیل ماهیان است. از تخمها محافظت نمی‌نمایند. ماده‌ها هر چند سال یکبار بارور می‌شوند. در شرایط مصنوعی، دارای هیبرید سازی با گونه‌های دیگر است.

آمیختگی فیل ماهی با ماهیان دیگر

از آمیختگی فیل ماهی ماده و ماهی نر استرلت یا استرلیاد (Acipenser ruthenus)، نژادی به نام بستر (Bester)، به دست آمده که خاویار بهتر داشته و در آب شیرین قابل نگهداری است. در ایران برای نخستین بار در جهان، طرح شناسایی جنسیت فیل ماهی سه ساله با به کارگیری سونوگرافی و با دقت بالای ۹۵% با موفقیت انجام شده است. این کار به ویژه برای افرادی که برآنند چندین سال در پیرامون پرورش فیل ماهی را با هدف استحصال خاویار نگهداری کنند، دارای ویژگی است. چرا که نیازی به هزینه‌های بالای نگهداری ماهیان نر تا سن بلوغ ندارند. روش سونوگرافی در تعیین جنسیت فیل ماهی، تنها سی ثانیه درازای می‌کشد و به اندازه روشهای دیگر رایج، کم خطرتر و کم هزینه‌تر است.

تولید مثل فیل ماهی
تولید مثل فیل ماهی

عرضه گوشت فیل ماهی در بازار

  • گوشت فیل ماهی زنده
  • گوشت فیل ماهی منجمد
  • گوشت فیل ماهی فیله شده
  • گوشت فیل ماهی دودی

منبع: ماهی و میگو ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهرشاد فتحی
راه های ارتباطی:
شماره تماس: 09113846944
شماره تماس: 09114623642
شماره تلفن ثابت: 01344600983
پست الکترونیکی: info@raibodcaviar.com
فروشگاه اینترنتی خاویار: www.raibodcaviar.ir

مطلب پیشنهادی

قیمت خاویار فیل ماهی در بازار

قیمت خاویار فیل ماهی در بازار

اولین سوالی که در ذهن پیش می آید قیمت خاویار در سال ۹۷، خاویار کیلویی …

دیدگاهتان را بنویسید

09114623642>+989114623642 کانال خاویار ایران صادرات خاویار ایرانی